OpenAI пусна нова търсачка, която да предизвика Google

chatgpt

Иновации в търсенето: OpenAI представя SearchGPT, за да конкурира Google

OpenAI обяви, че пуска в действие своя двигател за изкуствен интелект (ИИ), за да отправи предизвикателство към доминиращата на пазара търсачка на Google.

Стартъпът, създал популярния чатбот ChatGPT, представи прототип на “SearchGPT”, който комбинира мощта на своите езикови модели с информация от мрежата, за да предоставя бързи и контекстуално релевантни отговори на потребителски заявки.

SearchGPT, който все още се тества от ограничен кръг потребители и издатели, позволява на хората да взаимодействат с него по естествен, разговорен начин.

Това означава, че потребителите могат да задават допълнителни въпроси и да уточняват заявките си, сякаш говорят с човек. Функциите за търсене, усъвършенствани в SearchGPT, в бъдеще ще бъдат интегрирани в ChatGPT, като по този начин ще обогатят възможностите на популярния чатбот.

С пускането на SearchGPT, OpenAI се присъединява към надпреварата за създаване на по-интелигентни и ангажиращи търсачки.

Функциите на SearchGPT напомнят наскоро въведените от Google “прегледи”, които предоставят кратки обобщения на резултатите от търсенето, генерирани от изкуствен интелект. Въпреки това, OpenAI подчертава, че SearchGPT се отличава със своя разговорен интерфейс и по-дълбоката интеграция с езиковите модели.

За да гарантира, че SearchGPT се развива отговорно и в съответствие с етичните стандарти, OpenAI си партнира с различни издатели.

Това сътрудничество има за цел да защити авторските права и да насърчи създаването на висококачествено съдържание.

Както сподели главният изпълнителен директор на The Atlantic, Никълъс Томпсън,

“Търсенето с ИИ ще се превърне в един от ключовите начини, по които хората се ориентират в интернет, и в тези ранни дни е от решаващо значение технологията да бъде изградена по начин, който цени, уважава и защитава журналистиката и издателите.”

С пускането на SearchGPT, OpenAI демонстрира амбицията си да преосмисли начина, по който хората търсят информация онлайн. Остава да видим как тази нова технология ще бъде приета от потребителите и как ще се развие конкуренцията между различните търсачки, задвижвани от изкуствен интелект.

Виж още:  ChatGPT не отговаря на правилата за данните на ЕС, според работна група

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *