Connect with us

МАРШРУТИ

Намаленията по Черноморието вече са факт

Според Института за анализи и оценки в туризма, втората половина на август и септември са идеалното време за почивка на море.

Публикувано

на

nesebar

Започна сезонът на намаленията по българското Черноморие. От втората половина на август цените в големите хотели, особено по Южното Черноморие, вече са с до 30% по-ниски. Туристите все по-често залагат на резервации в последния момент, за да се възползват от по-изгодните оферти.

Най-големи отстъпки се очакват през септември, когато цените ще паднат с над 50%. Активният чартърен сезон на летище Бургас ще приключи на 10 октомври, което традиционно сигнализира края на летния сезон.

Слънчев бряг вече отчита намаление на цените, като хотелите предлагат и атрактивни пакети с допълнителни услуги като чадъри и шезлонги. Дестинацията продължава да привлича туристи от Великобритания, Полша и Румъния, но се наблюдава и нарастващ интерес от български туристи, както и от нови пазари като Саудитска Арабия и Франция.

Според Института за анализи и оценки в туризма, втората половина на август и септември са идеалното време за почивка на море, тъй като цените са по-ниски, а времето все още е подходящо за плаж.

Защо да изберете септември за вашата почивка?

  • По-ниски цени: Спестете до 50% от цената на вашата почивка.
  • По-малко хора: Насладете се на спокойствието на плажа без тълпи.
  • Приятно време: Септември е месец с топли дни и приятни вечери.
  • Разнообразие от оферти: Хотелите предлагат атрактивни пакети и допълнителни услуги.
Продължи
Click to comment

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

МАРШРУТИ

Италиански кмет забрани кафе машини в обществени сгради заради мързеливи служители

Градоначалникът на Пиеве ди Солиго предприе драстични мерки, след като предупрежденията не дадоха резултат.

Публикувано

на

coffee 1324126 1280

Кафето е свещен ритуал в Италия, но за кмета на малкото градче Пиеве ди Солиго, близо до Венеция, то се е превърнало в проблем. Стефано Солдан забрани вендинг машините за топли напитки в общинските сгради, тъй като според него служителите губят твърде много време в кафе паузи вместо да работят.

🗣️ „Хората чакаха за документи, докато чиновниците разговаряха пред машините и пиеха кафе“, заяви кметът пред местния вестник Кориере дел Венето.

Въпреки предупрежденията към 56-мата общински служители, паузите продължили. В резултат трите вендинг машини – в кметството и в градската библиотека, били премахнати.

🔹 „Нужен е само здрав разум и възпитание, не специални правила“, категоричен е Солдан.

Решението предизвика дискусии в Италия – дали работната етика или традицията на кафето трябва да надделее? ☕

Продължи

МАРШРУТИ

Китайският гигант Mixue: Повече обекти от McDonald’s и Starbucks

Публикувано

на

mixue 1

Макар че Mixue Ice Cream and Tea може да е непозната за мнозина от нас, китайската компания има повече обекти от McDonald’s и Starbucks.

В понеделник акциите на веригата за чай с балончета скочиха с над 40% при дебюта им на Хонконгската фондова борса.

Компанията събра 444 милиона долара (352 милиона британски лири) при най-голямото първично публично предлагане (IPO) в финансовия център за тази година.

Популярността на Mixue идва в момент, когато много хора в Китай се борят с икономическите предизвикателства на страната – включително криза в сектора на недвижимите имоти и слаба потребителска и бизнес увереност. Компанията продава сладолед и напитки на средна цена от 6 китайски юана (0,82 долара; 0,65 британски лири).

Компанията е основана през 1997 г. от Zhang Hongchao, студент в Хенанския университет по финанси и икономика, като работа на непълно работно време, за да подпомогне семейните финанси.

Пълното ѝ име Mìxuě Bīngchéng означава „град на меден снежен лед“, а магазините ѝ са украсени с талисмана ѝ Снежен крал и пускат в цикъл официалната тематична песен на компанията.

Според Mixue, тя има над 45 000 магазина в Китай и 11 други страни, включително Сингапур и Тайланд. Компанията също така заяви, че планира да продължи да се разширява.

Това се сравнява с „над 43 000 локации“ за McDonald’s и 40 576 обекта на Starbucks.

Макар че често е смятана за най-голямата верига за чай с балончета, ледени напитки и сладолед в Китай, тя функционира по-скоро като доставчик на суровини, отколкото като традиционна марка.

За разлика от Starbucks, която управлява директно повече от половината от магазините си, почти всички обекти на Mixue се управляват от франчайзополучатели.

Силният пазарен дебют на Mixue контрастира с този на по-малкия конкурент Guming, чиито акции се сринаха в първия ден на търговия през февруари.

Миналата година акциите на собственика на веригата за чай с балончета Chabaidao също паднаха при дебюта им на пазара.

Продължи

МАРШРУТИ

„Малката Москва“: Как руснаците променят Пукет

Публикувано

на

island phuket

Тропическият рай Пукет се превръща в убежище за руснаци, бягащи от военна мобилизация, политически репресии и санкции след инвазията на Русия в Украйна през 2022 г.

Доскоро островът бе популярен сред китайските туристи, но днес се оформя като „Малката Москва“ – с руски ресторанти, супермаркети и бизнеси, насочени към новодошлите.

Руски бум в имотния сектор

Пряката авиовръзка през Близкия изток и удобният пазар за недвижими имоти правят Пукет особено привлекателен за руснаците. От 2022 г. броят на руските туристи е нараснал четирикратно до 1,03 милиона годишно.

Търсенето от руски купувачи е довело до скок на цените – стойността на земята се е повишила с 50%, а апартаментите са поскъпнали двойно.

Местно напрежение и икономическо разделение

Въпреки че притокът на руски пари съживява туристическия сектор, много тайландци смятат, че не извличат полза от тази вълна.

„Парите влизат, но не остават тук“, казва Тинакорн Джомуунг, лидер на асоциацията на транспортните услуги в Патонг. Руснаците, подобно на китайците преди тях, създават собствени туристически агенции и изместват местните предприемачи.

Според Крит Тепбумрунг, президент на асоциацията на екскурзоводите, незаконните руски гидове вече са повече от китайските. Полицията започна арести за нарушаване на трудовите закони, а напрежението между местните и руските жители расте.

Свобода и несигурност

Руският предприемач Сергей Скорупа споделя, че е дошъл в Пукет заради икономическите възможности и усещането за свобода, което липсвало в Русия. Той твърди, че следва тайландските закони, но признава, че чуждестранният бизнес става все по-чувствителна тема.

Местните власти са изправени пред предизвикателството да балансират между икономическите ползи и общественото недоволство. Засега изглежда, че руснаците нямат намерение да напускат Пукет – а това означава, че културният сблъсък ще продължи.

Продължи
kenedi
ШАРЕНОпреди 1 седмица

Разсекретените досиета „Кенеди“ и българската следа

ivan i andrey
ШАРЕНОпреди 1 седмица

Иван и Андрей НЕОФИШЪЛ: Защо харчим повече отколкото изкарваме?

dimitar
СЕКСпреди 1 седмица

Димитър Тумбарков за изграждането на здрави партньорства

coffee 1324126 1280
МАРШРУТИпреди 1 седмица

Италиански кмет забрани кафе машини в обществени сгради заради мързеливи служители

whatsapp
ТЕХНОЛОГИИпреди 1 седмица

WhatsApp вече може да бъде зададен като приложение по подразбиране за обаждания и съобщения

tik tok shop
ТЕХНОЛОГИИпреди 1 седмица

TikTok стартира онлайн пазаруване в Германия

fitness
ЗДРАВЕпреди 2 седмици

Физическата активност след раждане – ключ към по-добро здраве

dna
ЗДРАВЕпреди 2 седмици

Продажба на ДНК данни: Фалитът на 23andMe повдига въпроси за поверителността

hospital 1
ЗДРАВЕпреди 2 седмици

Откритие в медицината: Уринен тест за ранно откриване на рецидив на рак на бъбреците

gay club
СЕКСпреди 2 седмици

Акценти от нощния живот на гейовете в Амстердам: Поглед към Dirty D и Eagle

Trending